Motion og bevægelse
Kursus
Holdnr
Startdato
Underviser
Sted
Motion Seniorhold 50+ fortsættere/øvede - sommerhold
Holdnr: 24104105
Start: Man 03.06.24 kl. 10.00
Underviser: Jane Friis
Sted: Grønnegades Kaserne
Motion Seniorhold 50+ sommerhold
Holdnr: 24104106
Start: Man 03.06.24 kl. 11.00
Underviser: Jane Friis
Sted: Grønnegades Kaserne
Kom i form - Motion for aktive pensionister m/k
Holdnr: 24204148
Start: Tor 15.08.24 kl. 10.00
Underviser: Jane Friis
Sted: Grønnegades Kaserne
Aktiv stolemotion
Holdnr: 24204116
Start: Tor 15.08.24 kl. 11.45
Underviser: Jane Friis
Sted: Grønnegades Kaserne
Hofte- og knætræning
Holdnr: 24204256
Start: Man 26.08.24 kl. 09.30
Underviser: Nina Daugaard Pedersen
Sted: AFO Yoga Studio
Bindevævstræning & balancetræning i Glumsø
Holdnr: 24204286
Start: Man 26.08.24 kl. 10.00
Underviser: Connie Hansen
Sted: Glumsø Kro
Gigthold
Holdnr: 24204258
Start: Man 26.08.24 kl. 10.30
Underviser: Nina Daugaard Pedersen
Sted: AFO Yoga Studio
Optræning og afspænding
Holdnr: 24204284
Start: Man 26.08.24 kl. 11.00
Underviser: Connie Hansen
Sted: Glumsø Kro
Yoga/Fysio flow - Rolig og sansende yoga - suppleret med Fysio Flow
Holdnr: 24204180
Start: Man 26.08.24 kl. 12.30
Underviser: Nina Daugaard Pedersen
Sted: AFO Yoga Studio
Hofte, knæ og ryg - Træning for dig med slidgigt / smerter.
Holdnr: 24204082
Start: Tir 27.08.24 kl. 09.00
Underviser: Lise Mosberg Meldgaard
Sted: Symfonien
Fascial Flow® - Blid bindevævstræning. Begyndere og let øvede
Holdnr: 24204196
Start: Tir 27.08.24 kl. 09.00
Underviser: Hanne Roulund
Sted: AFO Yoga Studio
Yoga for pensionister
Holdnr: 24104178
Start: Tir 27.08.24 kl. 09.00
Underviser: Henriette Dan
Sted: Kildesalen
Balancetræning, motion og bevægelse
Holdnr: 24204080
Start: Tir 27.08.24 kl. 10.00
Underviser: Lise Mosberg Meldgaard
Sted: Symfonien
Kol og andre luftvejslidelser – Træningshold
Holdnr: 24204084
Start: Tir 27.08.24 kl. 11.00
Underviser: Lise Mosberg Meldgaard
Sted: Symfonien
Blid bevidst bevægelse af bindevævet med Fascial Flow®
Holdnr: 24204198
Start: Tir 27.08.24 kl. 11.00
Underviser: Hanne Roulund
Sted: AFO Yoga Studio
Rygtræning M/K
Holdnr: 24204126
Start: Tir 27.08.24 kl. 16.30
Underviser: Jane Friis
Sted: Kildesalen
Mindful Yoga
Holdnr: 24104276
Start: Tir 27.08.24 kl. 17.00
Underviser: Henriette Dan
Sted: AFO Yoga Studio
Seniorhold 50+ M/K
Holdnr: 24204102
Start: Tir 27.08.24 kl. 18.00
Underviser: Jane Friis
Sted: Kildesalen
Fyraftens YIN!
Holdnr: 24204280
Start: Tir 27.08.24 kl. 18.45
Underviser: Connie Hansen
Sted: AFO Yoga Studio
MediYoga
Holdnr: 24104274
Start: Ons 28.08.24 kl. 09.30
Underviser: Henriette Dan
Sted: AFO Yoga Studio
ZUMBA Gold
Holdnr: 24204136
Start: Ons 28.08.24 kl. 18.00
Underviser: Jana Maslikova Duvander
Sted: H. C. Andersensvej
ZUMBA Fitness
Holdnr: 24204138
Start: Ons 28.08.24 kl. 19.00
Underviser: Jana Maslikova Duvander
Sted: H. C. Andersensvej
Blid og udforskende yoga
Holdnr: 24204182
Start: Tor 29.08.24 kl. 09.30
Underviser: Nina Daugaard Pedersen
Sted: Glumsø Kro
Hofte- og knætræning
Holdnr: 24204184
Start: Tor 29.08.24 kl. 11.20
Underviser: Nina Daugaard Pedersen
Sted: Glumsø Kro
Yin Yoga
Holdnr: 24204288
Start: Tor 29.08.24 kl. 11.30
Underviser: Connie Hansen
Sted: AFO Yoga Studio
Fysioflow / Bindevævstræning
Holdnr: 24204240
Start: Fre 30.08.24 kl. 08.30
Underviser: Stine Skov Jørgensen
Sted: Kildesalen
Gigt træning
Holdnr: 24204242
Start: Fre 30.08.24 kl. 10.30
Underviser: Stine Skov Jørgensen
Sted: Kildesalen
ZUMBA Gold
Holdnr: 24204140
Start: Lør 31.08.24 kl. 10.00
Underviser: Jana Maslikova Duvander
Sted: Kildesalen
ZUMBA Fitness
Holdnr: 24204142
Start: Lør 31.08.24 kl. 11.00
Underviser: Jana Maslikova Duvander
Sted: Kildesalen
Fodtræning / balancetræning
Holdnr: 24204246
Start: Man 02.09.24 kl. 09.00
Underviser: Lise Mosberg Meldgaard
Sted: Kildesalen
Motion Seniorhold 50+ fortsættere/øvede
Holdnr: 24204105
Start: Man 02.09.24 kl. 10.00
Underviser: Jane Friis
Sted: Grønnegades Kaserne
Motion Seniorhold 50+
Holdnr: 24204106
Start: Man 02.09.24 kl. 11.00
Underviser: Jane Friis
Sted: Grønnegades Kaserne
Balancetræning, motion og bevægelse
Holdnr: 24204070
Start: Tir 03.09.24 kl. 11.00
Underviser: Margit Skovgård Hansen
Sted: Kildesalen
Træn dig GLAD - v. slidgigt i hofte knæ eller ryg
Holdnr: 24204250
Start: Ons 04.09.24 kl. 13.30
Underviser: Ulla Matlok
Sted: Kildesalen
Yoga for ryg, skuldre og nakke - Hensynstagende
Holdnr: 24204134
Start: Ons 04.09.24 kl. 14.00
Underviser: Sus Else Mathilde Leth
Sted: AFO Yoga Studio
Træn dig GLAD - v. slidgigt i hofte knæ eller ryg
Holdnr: 24204248
Start: Ons 04.09.24 kl. 15.00
Underviser: Ulla Matlok
Sted: Kildesalen
Motion og styrke for M/K 60+
Holdnr: 24204260
Start: Ons 04.09.24 kl. 16.30
Underviser: Ulla Matlok
Sted: Kildesalen
Dans dig glad!
Holdnr: 24204262
Start: Ons 04.09.24 kl. 18.30
Underviser: Ulla Matlok
Sted: Kildesalen
Bevægelse, optræning og afspænding på små hold
Holdnr: 24204124
Start: Tor 05.09.24 kl. 09.00
Underviser: Lise Mosberg Meldgaard
Sted: Kildesalen
Bækkenbund, åndedræt, velvære og træning
Holdnr: 24204292
Start: Tor 05.09.24 kl. 11.00
Underviser: Lise Mosberg Meldgaard
Sted: Kildesalen
Yoga for ryg, skuldre og nakke
Holdnr: 24204130
Start: Tor 05.09.24 kl. 17.00
Underviser: Sus Else Mathilde Leth
Sted: AFO Yoga Studio
Yoga for ryg, skuldre og nakke
Holdnr: 24204132
Start: Tor 05.09.24 kl. 19.00
Underviser: Sus Else Mathilde Leth
Sted: AFO Yoga Studio
YOGA for ALLE
Holdnr: 24204254
Start: Fre 06.09.24 kl. 12.30
Underviser: Sus Else Mathilde Leth
Sted: AFO Yoga Studio
Yoga for mænd
Holdnr: 24204188
Start: Ons 11.09.24 kl. 18.30
Underviser: Marianne Christina Bülow
Sted: AFO Yoga Studio
Blid Hatha yoga
Holdnr: 24204186
Start: Fre 13.09.24 kl. 10.00
Underviser: Marianne Christina Bülow
Sted: AFO Yoga Studio
Kom i form - Motion for aktive pensionister m/k
Holdnr: 24204149
Start: Tor 31.10.24 kl. 10.00
Underviser: Jane Friis
Sted: Grønnegades Kaserne
Rygtræning M/K
Holdnr: 24204127
Start: Tir 05.11.24 kl. 16.30
Underviser: Jane Friis
Sted: Kildesalen
Seniorhold 50+ M/K
Holdnr: 24204103
Start: Tir 05.11.24 kl. 18.00
Underviser: Jane Friis
Sted: Kildesalen
Hofte- og knætræning
Holdnr: 24204257
Start: Man 11.11.24 kl. 09.30
Underviser: Nina Daugaard Pedersen
Sted: AFO Yoga Studio
Gigthold
Holdnr: 24204259
Start: Man 11.11.24 kl. 10.30
Underviser: Nina Daugaard Pedersen
Sted: AFO Yoga Studio
Yoga/Fysio flow - Rolig og sansende yoga - suppleret med Fysio Flow
Holdnr: 24204181
Start: Man 11.11.24 kl. 12.30
Underviser: Nina Daugaard Pedersen
Sted: AFO Yoga Studio
Hofte, knæ og ryg - Træning for dig med slidgigt / smerter.
Holdnr: 24204083
Start: Tir 12.11.24 kl. 09.00
Underviser: Lise Mosberg Meldgaard
Sted: Symfonien
Fascial Flow® - Blid bindevævstræning. Begyndere og let øvede
Holdnr: 24204197
Start: Tir 12.11.24 kl. 09.00
Underviser: Hanne Roulund
Sted: AFO Yoga Studio
Balancetræning, motion og bevægelse
Holdnr: 24204081
Start: Tir 12.11.24 kl. 10.00
Underviser: Lise Mosberg Meldgaard
Sted: Symfonien
Kol og andre luftvejslidelser – Træningshold
Holdnr: 24204085
Start: Tir 12.11.24 kl. 11.00
Underviser: Lise Mosberg Meldgaard
Sted: Symfonien
Blid bevidst bevægelse af bindevævet med Fascial Flow®
Holdnr: 24204199
Start: Tir 12.11.24 kl. 11.00
Underviser: Hanne Roulund
Sted: AFO Yoga Studio
Fyraftens YIN!
Holdnr: 24204281
Start: Tir 12.11.24 kl. 18.45
Underviser: Connie Hansen
Sted: AFO Yoga Studio
MediYoga
Holdnr: 24104275
Start: Ons 13.11.24 kl. 09.30
Underviser: Henriette Dan
Sted: AFO Yoga Studio
Yoga for ryg, skuldre og nakke - Hensynstagende
Holdnr: 24204135
Start: Ons 13.11.24 kl. 14.00
Underviser: Sus Else Mathilde Leth
Sted: AFO Yoga Studio
ZUMBA Gold
Holdnr: 24204137
Start: Ons 13.11.24 kl. 18.00
Underviser: Jana Maslikova Duvander
Sted: H. C. Andersensvej
ZUMBA Fitness
Holdnr: 24204139
Start: Ons 13.11.24 kl. 19.00
Underviser: Jana Maslikova Duvander
Sted: H. C. Andersensvej
Blid og udforskende yoga
Holdnr: 24204183
Start: Tor 14.11.24 kl. 09.30
Underviser: Nina Daugaard Pedersen
Sted: Glumsø Kro
Hofte- og knætræning
Holdnr: 24204185
Start: Tor 14.11.24 kl. 11.20
Underviser: Nina Daugaard Pedersen
Sted: Glumsø Kro
Yin Yoga
Holdnr: 24204289
Start: Tor 14.11.24 kl. 11.30
Underviser: Connie Hansen
Sted: AFO Yoga Studio
Aktiv stolemotion
Holdnr: 24204117
Start: Tor 14.11.24 kl. 11.45
Underviser: Jane Friis
Sted: Grønnegades Kaserne
Yoga for ryg, skuldre og nakke
Holdnr: 24204131
Start: Tor 14.11.24 kl. 17.00
Underviser: Sus Else Mathilde Leth
Sted: AFO Yoga Studio
Yoga for ryg, skuldre og nakke
Holdnr: 24204133
Start: Tor 14.11.24 kl. 19.00
Underviser: Sus Else Mathilde Leth
Sted: AFO Yoga Studio
YOGA for ALLE
Holdnr: 24204255
Start: Fre 15.11.24 kl. 12.30
Underviser: Sus Else Mathilde Leth
Sted: AFO Yoga Studio
ZUMBA Gold
Holdnr: 24204141
Start: Lør 16.11.24 kl. 10.00
Underviser: Jana Maslikova Duvander
Sted: Kildesalen
ZUMBA Fitness
Holdnr: 24204143
Start: Lør 16.11.24 kl. 11.00
Underviser: Jana Maslikova Duvander
Sted: Kildesalen
Fodtræning / balancetræning
Holdnr: 24204247
Start: Man 18.11.24 kl. 09.00
Underviser: Lise Mosberg Meldgaard
Sted: Kildesalen
Bindevævstræning & balancetræning i Glumsø
Holdnr: 24204287
Start: Man 18.11.24 kl. 10.00
Underviser: Connie Hansen
Sted: Glumsø Kro
Optræning og afspænding
Holdnr: 24204285
Start: Man 18.11.24 kl. 11.00
Underviser: Connie Hansen
Sted: Glumsø Kro
Balancetræning, motion og bevægelse
Holdnr: 24204071
Start: Tir 19.11.24 kl. 11.00
Underviser: Margit Skovgård Hansen
Sted: Kildesalen
Mindful Yoga
Holdnr: 24104277
Start: Tir 19.11.24 kl. 17.00
Underviser: Henriette Dan
Sted: AFO Yoga Studio
Træn dig GLAD - v. slidgigt i hofte knæ eller ryg
Holdnr: 24204251
Start: Ons 20.11.24 kl. 13.30
Underviser: Ulla Matlok
Sted: Kildesalen
Træn dig GLAD - v. slidgigt i hofte knæ eller ryg
Holdnr: 24204249
Start: Ons 20.11.24 kl. 15.00
Underviser: Ulla Matlok
Sted: Kildesalen
Motion og styrke for M/K 60+
Holdnr: 24204261
Start: Ons 20.11.24 kl. 16.30
Underviser: Ulla Matlok
Sted: Kildesalen
Dans dig glad!
Holdnr: 24204263
Start: Ons 20.11.24 kl. 18.30
Underviser: Ulla Matlok
Sted: Kildesalen
Bevægelse, optræning og afspænding på små hold
Holdnr: 24204125
Start: Tor 21.11.24 kl. 09.00
Underviser: Lise Mosberg Meldgaard
Sted: Kildesalen
Bækkenbund, åndedræt, velvære og træning
Holdnr: 24204293
Start: Tor 21.11.24 kl. 11.00
Underviser: Lise Mosberg Meldgaard
Sted: Kildesalen
Fysioflow / Bindevævstræning
Holdnr: 24204241
Start: Fre 22.11.24 kl. 08.30
Underviser: Stine Skov Jørgensen
Sted: Kildesalen
Gigt træning
Holdnr: 24204243
Start: Fre 22.11.24 kl. 10.30
Underviser: Stine Skov Jørgensen
Sted: Kildesalen